13 Nisan 2012 Cuma

Ankara KabadayılarıYağcıoğlu Fehmi Ağa gecenin karanlığında evine doğru giderken yol kenarında sızmış haldeki Kalburcu Hüseyin Ağa'yı farkeder.Yerde yatan hasmına doğru eğilince arkadaşı seslenir hemen;
-İşte tam zamanı,çek bıçağını bitir işini.
Fehmi Ağa ise;
-Ağalık,hasmına böyle kendinde değilken bıçak çekmek değildir diyerek onu sırtlar ve evine götürür.
Kalburcu'nun anası,kapıda oğlunu Fehmi Ağa'nın sırtında görünce oğlunu öldürdü sanarak feryadı koparır.Fehmi Ağa telaşlarının boşa olduğunu anlatır ve Kalburcu'yu anasına baygın bir şekilde teslim eder.Kalburcu sabah kendine gelmesiyle eve nasıl geldiğini öğrenir ve aracıların da yardımıyla o dönemin iki yiğidi barışır.
Ankara'nın ilk kabadayıları seğmen geleneğinden gelen bu kişiler olarak bilinir.Osmanlı'dan gelen seğmen,efe geleneği cumhuriyetin ilk yıllarına kadar sürer.Ardından 1940'lı yıllarda kabadayılık ortaya çıkar.İlk dönemlerinde kabadayılar genelde kahve işletenler veya küçük esnaflar arasından çıkmıştır.Her birinin uğraştığı bir işi vardır.Mahallenin bıçkın delikanlıları olan bu insanlarda mahallenin namusunu koruma,zayıfları kollama,muhtaça yardımcı olmak gibi olumlu özellikleri vardır ilk dönemlerde.
Ankara Kabadayıları kitabının yazarı Halil Soyuer şöyle tanımlar kabadayılığı;
“Kabadayılık olgusu,hiçbir dönemde ve hiçbir zaman,bulunduğu yöre insanlarına zorla hükmetmek,kendisine zorla çıkar sağlamak,şundan bundan haraç almak,vatandaşın ırzına namusuna göz dikmek eylemi değildir.Kabadayı insan,her zaman ve her ortamda özü sözü bir,kıçı başı oynamayan,haksıza arka çıkmayan,hakkın ve haklının yanında olan insandır.”Ama ne var ki kabadayıların bu olumlu özellikleri ilerleyen yıllarda hızla bozulacaktır.
Ankara'da mahalle olarak kabadayıların çıkış yerleri genellikle;Altındağ,Atıfbey,Kayabaşı,Çinçin,Yenidoğan,Aktaş ve Hacettepe'dir.Özellikle “yiğidin harman olduğu mahalle” Hacettepe biraz daha ön plandadır her zaman için.
1940lı yılların bazı önemli isimleri ise Kabadayı Mehmet,Sarı Veli,Kürt Cemali,Boşnak Muharrem,Karagöz Kemal sayılabilir.Her birinin mutlaka değişik hikayesi vardı elbet.Bu dönemin hızlı kabadayılarından olan ama aynı zamanda sıkı dost olan Kabadayı Mehmet ile Sarı Veli'nin arası bir gün bozulur.Sarı Veli,Kabadayı Mehmet'in hapse girerken kendisine emanet ettiği silahı kumarda kaybeder.Kabadayı Mehmet bunu öğrenir ve hapisten çıktığında Sarı Veli'yi öldürür.Bu cinayetle artık kabadayılık ortamı bozulmuştur.Bir süre sonra ise yine Kabadayı Mehmet ile Altındağ'ın ünlü kabadayısı Kürt Cemali ile arasında anlaşmazlık olur.Bu iki ismin de olduğu bir ortamda çıkan tartışma ve sonrasında çıkan kavgada elektriklerin de kesilmesiyle nerden geldiği yıllarca ortaya çıkarılamayan,kimin sıktığı bilinemeyen kurşunlarla Kürt Cemali öldürülür.Kürt Cemali'nin yakınları Kabadayı Mehmet'in tarafında bulunan Dündar Kılıç'ı suçlar.Dündar Kılıç yıllar süren baskılara dayanamayarak hapis yıllarından sonra ailesiyle İstanbul'a yerleşmek zorunda kalır.Kabadayı Mehmet ise Ankara sokaklarında Kürt Cemali'nin akrabaları tarafından öldürülür.
Özellikle Altındağ insanı tarafından çok sevilen Kürt Cemali yıllarca unutulmaz.Adına ağıtlar yakılır ve Nuri Sesigüzel'in okuduğu bir plak bile yayınlanır.
Ankaralı Kürt Cemali'ye Ağıt

Kaderim böyleymiş, ağlama anam
Cemalin boyandı al kızıl kana
Dört tane yavrumu bıraktım sana
Layikmidir felek bu ölüm bana
Ben ölürsem bağlatmayın başımı
Arkadaşlar diksin mezar taşımı
Annem silsin gözlerimin yaşını
Dertli yazın mezarımın taşını

Söz-Müzik=Nail Bayşu

Haldun Taner'in yazdığı Keşanlı Ali Destanı'ının da kahramanı Kürt Cemali olduğu söylenir.Haldun Taner artık dönemin koşullarından mıdır bilinmez Kürt Cemali'dir demez olay kahramanına ama oyuna konu olan olayın Altındağ'da geçtiğini kabul eder.

Dündar Kılıç'ın bu döneme ilişkin şöyle bir demeci vardır;“Allahımı inkar edeyim,bizi öldüreni o zamanlar rahat Ankara'ya vali yaparlardı...Hem de alkış tutaraktan..”

1970'lerde itibaren artık kabadayılık ortamı bitmiştir ve babalar (!) dönemi başlamıştır.Ülkedeki şiddet ve yokluk ortamından faydalanmak isteyen bu babalar silah tüccarlığına ve kaçakçılığına başlar.Mahallelinin namusunu koruyan,garibanın elinden tutan zamanın bıçkın insanlarının bir kısmı artık haraç toplayan,uyuşturucu ve silah tüccarlığı yapan insanlar olmuştur.Bu şekilde bozulmayı gururuna yediremeyenler ise bir kenara çekilmiştir.

1980 darbesiyle silah tüccarlığı,kaçakçılık vs yapan babalar (!) devri de sona erer.Bundan sonra ise mafya çetelerinin dönemi başlamıştır artık.

“Son kabadayı” olarak nitelenen İskender Çolak ise bir roportajında kanunsuz,ahlak dışı işlerle uğraşan,haraç toplayan çoğu yeni yetme bu kişilerin kabadayı,delikanlı vs olarak nitelendirilmesine isyan etmiştir.Hatta televizyon dizilerinde bu tip insanların ön plana çıkarılmasına çok kızar;

“Delikanlı dediğin kendine güvenir. Öyle yanına 5-10 kişi al, silahlı gezdir, bunlar çok ayıp şeyler.

Delikanlının asıl silahı iyiliktir. Silah, sadece onur ve haysiyet için çekilir.” der Son Kabadayı İskender Çolak.

Kaynaklar: 1-Soyuer,Halil-Ankara Kabadayıları

2-Uçak,H.İbrahim-Kebikeç,Yıl 2000 Sayı 9

93 yorum:

 1. ankarada en büyük kabadayı Ümit ÖLMEZ'DİR...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanlış Kürt Ahmet tır

   Sil
  2. En büyük kabadayı Haymana li Kürt Ahmet tır bunu herkes böyle bilsin .......

   Sil
  3. 1988-1992 arası tek baba Ümit Ölmezdi.

   Sil
  4. Kurt ahmetin yegeni Rahmetli Bedir Bagci da son kabadayilardandir ama medyatik olmayanlardandi allah rahmet eylesin

   Sil
  5. Arkadaş Kürt Ahmet tartışmasız Ankaranin en büyüklerinden. Ama eğriye eğri doğruya doğru.Rahmetli Ümit Ölmez yaşasaydı şu an Ankarada herkes ben Ümit Olmezin yegeneyim derdi. Rahmetli Ankarada piyasaya cıktıgında Ankaranin en büyügü inci babaydı. Rahmetli 27 yaşındayken inci babayi ankaradan kovaladi. Kürt Ahmet rahmetlinin önünde ceketinin önünu kapatıp el pence dururmuydu durmazmiydi ?Bilmiyorsaniz önce bunu bi arastirin

   Sil
 2. katılıyorum Ankara'da iki büyük kabadayı gelmiştir. bunlarda ÜMİT ÖLMEZ ve KARAGÖZ KEMAL'dir.
  birçok kabadayı olarak bilinenler ise mafyadır.bu iki isim de zamanında sosyal medyanın etkin olmayışından dolayı bilinmezler fakat o insanların bildiği ismler bile bu isimleri duyunca şöyle bi titrer:)
  bide gerçek Türk olunca unutturuluyorlar oda ayrı bi gerçek...

  YanıtlaSil
 3. ankara'nın en büyük kabadayısı kürt ahmet baba'dır gerisi teferruat

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Ümit Ölmez yaşasaydı baba geçinenler ne olurdu bilmem...gerçi o genç yaşında da estirdi de sosyal medya gençliği pek bilmez o dönemleri:)

  YanıtlaSil
 6. ilk önce kabadayılığın ne olduğunu bilmek lazım ve mafya babası ile karıştırılmamalı
  kabadayılığın ne olduğunu iyi bilen biri Ümit Ölmez'in bırakın Ankara'yı Türkiye'de ki en büyük kabadayıların birkaçından biri, belkide en büyüğü olduğunu anlar
  ama mafya, tetikçi, aşiret, piskopat, çakal, çete ve bunlar gibi birçok tipteki adamı kabadayılarla karıştırmamak lazım.

  YanıtlaSil
 7. Ümit Ölmez'in mücadele ettiği kişileri bi araştırın onun nasıl bir efsane olduğunu anlayacaksınız.. şimdilerde soydukları paralarla lüks yaşam içinde yaşayan çakma kabadayılardan değildi o...

  YanıtlaSil
 8. Kabadayı ve mafya babasının ayrımını yapamayan kişilerin Ümit Ölmez'i kabadayı ilan etmesi de garip.

  YanıtlaSil
 9. Ankara'da uyuşturucu trafiğini kesen, içen sıçanı ortadan kaldıran, teröristlerin önüne set çeken, yolda gördüğü garibanları doyuran, adamlarından birinin ölümcül bir hastalığı olan çocuğuna koştururken hastaneye giderken kalleşçe öldürülen, milletin parasına çöken tefeci ve çek senetçilerden garibanın parasını alan, inci babaya, ağara 28 yaşında kafa tutan, öldüğünde otopsisinde çatal yürekli çıkan, karşısına bir tane adamın çıkıp dikilemediği, öyle aşiretine ve parasına güvenmeyen, soyup soyup yedi sülalesini beslemeyen, öldüğünde tabutu Türk Bayrağına sarılan, nedense hayatta iken bir kişinin çıkıp da yorum bile yapmaya korktuğu ve öldükten yıllar sonra ortalığı boş bulup çocukça bol keseden arkasından atılan, ailesinin devlet terbiyesinden normal bir hayat yaşayışına aldanıp arkasından birinin gelmediği sanılan, babası Hasan Ölmez'e zamanın bir çok kabadayısının saygı duyduğu bilinmeyen, yukarıda anlatılan konularda geçen eski kabadayılar olan kabadayı Mehmet, sarı Veli, Karagöz Kemal ve Dündar Kılıç'ın babası Hasan Ölmez'in arkadaşları olduğu bilinmeyen, Kürt Ahmet, Haydar Koç gibi bir çok kabadayının babasına saygı duyduğu bilinmeyen, arkasından şovlar yapılıp iş götürülmeyen, arkasında öyle sıradan adamlar gibi sadece para ve adam yığını olduğu zannedilen, hallerine geçmişten bugüne bakılıp aldanılarak ailesinin neler yaptığı ve yapabileceği bilinmeyen adam gibi adam ÜMİT ÖLMEZ'dir onun adı...onun gibiler bu vatana bu millete hizmet eder, karıştırdığınız budur. iki mekan açıp alta mercedes çekip babacılık oynamazlar yeri geldi mi vazifelerini yaparlar.. en iyisi fazla konuşmamak...!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallaha bu kadar iyi anlatılır Ümit ölmez

   Sil
  2. Ümit ölmez en delikanlı mafya babasıdır gerisi tirikviriik beline silah takmayla üç beş adamla gezip delikanli mafya olunmaz..bu alemde en kabadayi adam adam gibi adam ümit ölmezdir.gerisi boştur.

   Sil
 10. Urfalı yada Trabzonlu olsaydı herkes tanırdı bu isimleri :)

  YanıtlaSil
 11. ümit ölmez başbakan değiştiren biriymiş....bu ülkede daha neler olmuştur...şimdi eskileri unutmuşlar akp şöyle böyle diyorlar....sanki eskiden çok normaldi her şey... adam başbakan seçmiş 30 yaşına gelmeden... şimdi demokrasi var birazda olsa...zaten şimdi başbakanı o bu değilde halk seçiyor ya hatta cumhurbaşkanını da şimdi halk seçti ya kudurmaları bu yüzden bir kesimin... durmak yok yola devam...

  YanıtlaSil
 12. ÜMİT ÖLMEZ çok değerli bir insandı. Allah rahmet eylesin... mekanı cennet olsun

  YanıtlaSil
 13. Ümit Ölmez'in yerine şimdi kim koşturuyor?

  YanıtlaSil
 14. Rahmetli Ümit Ölmez gelmiş geçmiş en büyük babadir.

  YanıtlaSil
 15. Rahmetli ümit ölmez ölum sebebi korumasinin süleyman türke tokat atmasiy la başayan hasimliktan sorna ölmustur

  YanıtlaSil
 16. Ümit Ölmez'in rahmetli oluşu o kadar basit bi sebepten değildir o görünen kısmıdır!!! Ümit Ölmez'i vurmayı cesaret eden biri korkup kaçmaz ikiside arkadaştı ikiside ülkücü ikisini birbirine kaldırtıp olayın üstünü kapattılar
  ülkücülere oynanan oyunlardan biride bu olaydır
  kimini içerde çürütüyolar kiminide içerde de tehdit olur diye direk öldürüyolar
  Ümit Ölmez'in vefatından sonra karşılıklı baba cinayetleri başlamıştır. bu bir tokat işi değildir. işin kılıfıdır. 6 Mayıs 1992'de Ümit Ölmez öldürülmüş ve o tarihten sonra ülkede neler olmuş bi araştırın anlarsınız olayın özünü...

  YanıtlaSil
 17. 14.11.1994 tarihli Milliyet gazetesinde konuya yer verilmiştir Milliyet gazete arşivinden ulaşabilirsiniz.
  Ümit Ölmez'in 1992'de öldürülmesinin ardından mafya içi hesaplaşmalarda 28 kişi hayatını kaybetti. En sonlarında ise Behcet Cantürk var. ve bu haberin devamında hesaplaşmalar devam ediyor. 96'da da malum Çatlı... incelerseniz bir tokat değildir olay, o işin kılıfı....

  YanıtlaSil
 18. şimdi ümit ölmezin yerine bakan birileri varmı ?

  YanıtlaSil
 19. vatana hizmet eden her bir askerimiz, polisimiz, doktorumuz...vs onun yerine bakar merak etmeyin

  YanıtlaSil
 20. çok haklısın kardeşim yazılarını okudum. bnde hacettepe cebeci hamamönü civarında yetiştim. Ölmezleri (ümit abiyi ) diğerlerini .çok iyi tanırım bilirim. Ümit abinin mükemmel bir karakteri vardı Ümit abinin babası hasan amca rahmetli. oda çok iyi bir insandı. Allah rahmet eylesin. ben çok iyi bilirim o dönemleri. Ümit abinin korkusuzluğunun,mangal yürekliliğinin ve tertemiz kalbinin temeli ona bu duyguyu aşılayan ailesi ve yanında yetiştiği mahallemizin korkusuz eski kabadayılarıydı. Belki kendileri nam şöhret yapmak istemediler.Ama namussuzun şerefsizlerin karşısına ÜMİT ÖLMEZ gibi bir kahraman çıkarttılar...Lakin bir şerefsizin kurşunları Ümit abiyi bizden aldı Ömrü yetmedi RUHU şad olsun....

  YanıtlaSil
 21. Yiğidin harman olduğu yerdi bizim orası Hacettepe hamamönü cebeci. Kimler geldi geçti. Özellikle 70 lerin başı. onların çoğunun adı burda yazmaz. Çünkü onların amacı Büyük paralar aklayıp milleti dolandırmak uyuşturucu satmak mafya olmak değildi. Onların tek amacı mahallelinin namusunu şerefini korumak, mahalleliyi kimseye muhtaç etmemekti hırsıza namerte göz açtırmazlardı. Asıl baba onlardı. İsimlerini bütün eskiler bilir. Hepsi rahmetli oldu Allah rahmet eylesin Mekanları cennet olsun.Şimdi bakıyorumda devlet hırsız olmuş adalet sistemi namussuz. Her köşe başın da özellikle çinçin denen yerde uyuşturucu satıpta çoluğumuzu çucuğumuzu zehirleyen köpek sürüleri.Ahlak namus delikanlılık diye birşey kalmamış. iyiki görmemişler bu dönemleri. Emin ol koskoca emniyet teşkilatının giremediği o mahalleye tek başlarına girip komple temizlerler sonra ellerini kollarını sallayıp çıkarlardı o adamlar....

  YanıtlaSil
 22. şimdiki nesil hamamönünü hacettepeyi bilmez. dizi gençliği nede olsa, onlar urfayı, trabzonu, rizeyi biliriler. izlerler kurtlar vadisini laz ziyanın dündar kılıç olduğunu öğrenirler ama trabzonlu diye vayyy be derler ama bilmezler dündar kılıcın hamamönün de yetiştiğini ordakı kabadayılardan yol aldığını. bilenler iyi bilirde kabadayılar hamamönü hacettepeden yol almadan yükselemezlerdi. ümit ölmez ve ailesi de hamamönünün koşturanı ve en sivri ailesidir bilenler bilir .ne yazık ki dizi film sektörü istanbulda herkes oradaki üç beş adamı biliyo ne yazık ki. şovmenlikle kabadayı arasındaki farkı şimdi nesil pek anlamıyo....

  YanıtlaSil
 23. dostum bizim zamanımızda cemali abi efsaneydi. Dündar kılıç onun emanetçisi ve yanında yatiştirdiği adamlarından biri diye biliyorum.kendi kulübünde vurmuşlar. ve o zamanlar çok büyük olaylar olmuş taki bizim gençliğimize kadar çatışmalar olmuştu. Ve diyeti alındı. Ama alınana kadar kendini baba olarak lase edenlerin hepsi bu bedelden kaçmak için istanbula sığındıar. orda imparatorluklarını kurdular. Dündar kılıçta bunlardan biriydi. Bunlar hacettepe hamamönünde yetişmiş ve ülkeye nam salmış kişilerdi. Oysaki hacettepede bizim zamanımızda 70 li yıllarda ismi duyulmamış çok büyük iyiliklerini babalıklarını gördüğümüz ne adamlar vardı. bu isimler çek senet işlerine girmediler. zorla mekan basmadılar adam kaçırmadılar. o yüzden tanınmıyorlar. Bu adamlar onlarca adamın arasına tekbaşına girip tek başına çıkan adamlardı. Mesela o kadar adam anlattılar. Kimse Yüksel abiyi anlatmaz mesela.

  YanıtlaSil
 24. konya kıraathanesindeki eski hacettepelilere eski esnafa sorun hepsi anlatır size Yüksel abiyi. tek başına bütün mahalleyi korur kollardı.Baltacı yükseldi namı. Hamamönüne girdimi sokaktaki kadın kız çocuk hepsi eve doluşur camdan dışarı bakamazlardı.Namusa önem verirdi. Kahveye girdiği zaman büyüklerimiz hürmetle karşılarlardı.cebinde parası varsa ortaya koyar içinden sadece rakı parasını alır giderdi.Rahmetli Ümit ölmez abi Ölmez ailesinin eskileride iyi tanır. Silah taşımazdı. Bileğiyle haksızı asar keserdi. Onun sayesinde uzun süre cebeci çevresinde kavga gürültü olmadı. gayrimeşru işlere girmezdi bu işlere girmesi için çok uğraştılar zamanında ama kimse sokamadı. Tek derdi mahalleyi koruyup içmekti,Bi gece Yüksel abi hacettepenin arkasındaki rayların orda içerken hasımları yüksel abiyi 25 yerinden bıçakladılar Ölmedi. hastaneden çıktığını duyan hasımları Ankarayı terkettiler. Silahından değil psikopatlığından korktular 70 lerdeki en büyük kabadayıydı Yüksel abi. Sonra evlendi mütevazı bir hayatı oldu. hep sevildi Geçenlerde duydum ölmüş Allah rahmet eylesin...

  YanıtlaSil
 25. Mekanı cennet olsun abimin. Bir sözü vardı hiç unutmam 'Dünyanın en delikanlı adamı efendi adamdır' diye. İşte asıl böyle delikanlı adamlar unutuldu gitti üzüldüğüm nokta burası. Eğer adam vursaydı mekana çökseydi çete kursaydı bizim insanımız onu şu anda bile göklere çıkarırlardı unutmazlardı ki o zamanlar o yanlış yola girseydi Ankaranın komple sahibi olurdu o adam. Ama yapmadı Çünki Delikanlılık kabadayılık bu değil. Haram parayı adam öldürmeyi meziyet zannediyor insanlar Ve Bütün gençler onlara özeniyor günümüzde çok acı. Keşke o gençlerin yolu bizim zamanımızdaki hacettepeye bir düşseydi anlarlardı gerçek delikanlılığı. İşte Ümit Ölmezde bu abilerimizin terbiyesinde büyüdü yetişti Mangal yüreğiyle nam saldı.Amacı namuslunun hakkıyla yaşaması namussuzun cezasını çekmesiydi. Amacı oydu Ama hain kurşunlar onu aramızdan aldı.. Anladım ki bu devirde hakkıda parayıda namussuzlar götürüyor. Her işin altından 3 kağıt çıkıyor. Bunun en büyük örneği başımızda. daha ne diyim. Gerçek kahramanlarımızın hepsi nur içinde yatsın. Mekanları cennet olsun.

  YanıtlaSil
 26. Sarı Veli,Kabadayı Mehmet, Karagöz Kemal, Kürt Cemali, Dündar Kılıç, Haydar Koç, Kürt Ahmet, İskender Çolak ve tabiki "ÜMİT ÖLMEZ"

  YanıtlaSil
 27. Ümitler ölmez vatan bölünmez

  YanıtlaSil
 28. Ümit Ölmez'i ne de çabuk unuttular
  karı satmadı ya, uyuşturucu satmadı ya, fakire fukaraya artistlik yapmadı ya diğerleri gibi, unutursunuz...
  garibana herkes kabadayılık taslar
  hangi kabadayı daha 20 yaşlarında İnci Baba'ya dikilmiş
  hangisi Mehmet Ağar'a dikilmiş
  Hangisi ayı ismaile dikilmiş
  millet ancak iki şarkıcıyla poz vereni baba sansın
  bilmezler ibrahim tatlısesten Cengiz Kurtoğluna
  Ferdi Tayfur'a reisin etrafında olanları
  ama o onlarla şov yapacak bir adam değildi
  para bulmak kolay namussuz olunca,
  adını duyurmak kolay şebek olunca,
  kurşun sıkmak kolay kahpe olunca,
  ama adam olmak herkese nasip olmaz...


  YanıtlaSil
 29. Ümit Ölmez ki Ülkücülerin hasıdır fakat şimdiki çakma ülkücüler pek bilmiyolar gördüğüm kadarıyla reisi...o sıkıntılı günlerde Ülkücülük adına bi şey yapmayanm korkaklar şimdi koyu Ükücü olmuş çakallar...milletin diliyle ırkıyla alay etmekle Ükücülük olmaz...TÜRK, herkese sahip çıkan kollayan kanat gerendir...biz atalarımızın yaptıklarıyla gurur duyarız ama başka milletleri aşşalamayız..Ümit Ölmez'i tanıyın anlarsınız Ülkücülüğü

  YanıtlaSil
 30. Ümit Ölmez'i hiç tanımadım ama namını biliyorum. Bunun yanında, yorumların bir kısmında adı geçen Karagöz Kemal (Kemalettin Sevilen) annemin eniştesiydi. Çok severdim onu, o da beni kendi oğlu gibi severdi. 1992'de Ümit Ölmez vurulduğunda oturup hüngür hüngür ağladığını bilirim "o çocuk benim elime doğmuştu" diye... İkisine de Allah rahmet eylesin...

  YanıtlaSil
 31. gelmiş geçmiş en büyük BABA Uzun Ahmet Çınar...
  Allah rahmet eylesin...

  YanıtlaSil
 32. En büyük baba devlettir,

  YanıtlaSil
 33. İnzibat sabriyi unutmayın, İskender babayla bir devir sona erdi

  YanıtlaSil
 34. En buyuk baba memis siz hic baba gormemisiniz tirrikler

  YanıtlaSil
 35. En buyuk baba memis siz hic baba gormemisiniz tirrikler

  YanıtlaSil
 36. En büyük baba ailesini helal rızıkla geçindiren "baba"dır.
  Herkes ölür aile babaları hiç bir zaman ölmez

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğgu Kardeşimde Eskiden Bizim Mahallelerde Uyuşturucu satılmazdı Eskiden Mahallenin kızlarına başkaları yan bakamazdı eskiden ahlak vardı şimdi bu saydıgımız Kürt Ahmet Bilmem Aramazlar Bilmem Kimler düzeni saglayacagına bozdular...

   Sil
 37. YİĞİT ÖLÜR MEYDAN ....NELERE KALIR.
  DÜNYA GİT GİDE KANCIKLAŞIYOR VURSAN CİĞERİ BEŞ PARA ETMEZ FIRLAMA KENDİNE KOLPA AYALARI VERMİŞ. BENİMDE KAFA DİYO İKİ GİR AMMA VELAKİN YAŞLANDIM. TANIMADIM SADECE NAMINI BİLİRİM ÜMİT KARDEŞİME ALLAHTAN RAHMET DİLERİM. HAMAMÖNÜNDE KARDEŞİ VAR ALİ

  YanıtlaSil
 38. Benim Yaşım 38 Eskiden Bizim Duydugumuz Ümit Ölmez abi vardı Az Sürede Çok Nam Salmış Sonra Yiyenleri İKİZLER diye Ölmezin ardından koşturdular Ama sonra onlarda Şuan piyasada yoklar..Şimdi duygudumda haymanalılar var....ANKARADA

  YanıtlaSil
 39. Uğur alp var ümit in yeğeni istanbuldan angaraya geldi tanıştım maşallah efendi gözü kara ümit dayısının izinden gideceğine eminim yakın zamanda duyarsınız ismini allah uzun ömür versin

  YanıtlaSil
 40. Neden Ankaraya gelmiş Uğur Alp
  onu mu aleme sokmaya hazırlanıyorlar acaba

  YanıtlaSil
 41. EveT Arkadaşlar Ankaraya çok Kabadayı gelmiştir
  Ama Ankaralı Kürt Cemali Coşan gibi 1 tane gelmiştir.
  Önemli olan geride güzel maniler bırakmak saygılar

  YanıtlaSil
 42. Ben Ölmezlerin yeğeneyim. Uğur Alp denen şahsın Ölmez ailesi ile ne kan bağı nede manevi bağı bulunmamaktadır.Ümit Ölmez'in yerine bakan tek insan kardeşi Ali Ölmez'dir...

  YanıtlaSil
 43. Ümit Ölmez'in yerine bakan bir isim yoktur.
  bunu böyle bilin!
  vatanı için görev yapan her bir asker, polis, özel harekatçı vs. kim varsa Ümit ölmez'in yerine bakar.
  Ölmezleri çapsız mafya bozuntularıyla karıştırıp yerine kim bakar bakmaz karıştırmayın.


  YanıtlaSil
 44. Dava Adamı Olmak İçin;önce adam olmak lazım dava ögretilir ama adamlık ögretilemez.
  MEKANIN CENNET OLSUN BÜYÜK REİS ÜMİT ÖLMEZ..

  YanıtlaSil
 45. doğru dedin kardeşim; zaten davamız adam olma ve adam etme davasıdır.
  ÜMİT ÖLMEZ de öyle yapmıştır.
  ya seve seve yada .... adam etmiştir.

  YanıtlaSil
 46. Ümit Ölmez'in veliahtı Uğur Alp değildir.
  gerçek veliahtı herhangi bir görev verilene kadar kendini gizlemektedir.
  ama aileden Uğur Alp'e de destek vardır.
  önemli olan isim değil davadır.

  YanıtlaSil
 47. Uğur Alp Ölmez ailesinin tam desteğini almadan kolay yükselemez.ama alırsa... daha doğrusu yol verirlerse... görünmeyen güçlerini Uğur Alp'in önüne sürerlerse... bu çocuğu kimse kolay kolay durduramaz kalleşlik yapılmadığı sürece.
  Ümit Ölmez'i de anca öyle durdurdular. raconu çiğnediler. bedelini de ağır ödediler!!!

  YanıtlaSil
 48. Uğur Alp'e yol verilmiştir.
  Çakıcı olsun Ümit Ölmez olsun aynı davanın adamlarıdır.
  Ümit Ölmez neyse Çakıcı da odur.
  Uğur Alp Ankara'da yol alırken elbetde ki çakıcıdan destek alacak. Çakıcı rahmetli olsa Ümit Ölmez yaşasaydı Çakıcı'nın yanındakiler de Ümit Ölmez'le beraber yürürlerdi buna inanın.
  bu işin raconu böyledir.

  YanıtlaSil
 49. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 50. Kardes kim diyor Uğur Alp'e aileden destek vardır diye ? Uğur Alp Ölmez ismini kullanamaz.Ali Ölmez musade etmiyor ugur alpin isim kullanmasına.Ugur Alpe ölmez ailesinden destek yoktur net bilgi budur.Sayfadaki bazı yorumlarıda ugur alp yazıyor zaten kendini destekleyen yorumlarla

  YanıtlaSil
 51. Ali Ölmez'in isteği şudur bir daha kesinlikle, Uğur Alp'in Ümit Ölmez ile ismi anılmasın.Kimsenin kimseye destek verdiği yoktur. Ugur alp fake bir facebook hesabıyla Ümit Ölmez ve kendini aynı karede anlattı , kendisi ve ümit ölmezin fotograflarini toplayip slayt yapti. İnsanlarda böyle bir algı oluşturma çabasına girdi. Böyle bir sey yoktur ÖLMEZ AILESI VE UGUR ALPIN BIRBIRIYLE HIC BIR BAGLANTISI YOKTUR (NOKTA)

  YanıtlaSil
 52. o zaman kim la bu Uğur Alp? Ali ÖLmezle kol kola... ne ayak la bu bi osmanlı ocağı, bi nizamı alem, bi alperen ocakları, ümit ölmez,çakıcı, peker...biri söylesin bu kim? nereden çıktı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam bu ugur alp denen sahıs binlerce kızılcahamamlıdan birisidir.ümit ölmezde kızılcahamamlidir.Dolayısıyla ugur alpde bunu kullanarak ümit ölmez benim dayımdır sudur budur diyerek kendini gösterdi. Halbuki hic bir kan bagı yoktur. Ölmezler kızılcahamammın a köyinden ugur alp z köyunden olay budur. Ordan cıktı osmanlı ocakları hukumete yakin oldugu icin oraya yanastı. Sonrasında milliyrtci babaları kendine idol gibi göstermeye basladi vs vs. Cakıcının avukatı sosyal medya üzerinden bi acıklama yapmisti onuda suraya yazayim dursun "Çakıcı ailesi ve avukatları dısında hic kimse Alaattin cakıci adina paylasim yapamaz"

   Sil
 53. alakası yoksa yanlarında gezdirip fotoğraf çektirmesinler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce denildiği gibi öncesinden yanasıp cektirdigi fotografları paylasıyor suan. Yoksa yanında gezdigi falan yok.

   Sil
 54. la adam Ali Ölmezin mekanın da baş köşede oturmuş hiç bir alaksı yok diyonuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ali Ölmez mekanında degilken gelip masaya oturup fotograf cekindigi dogrudur. Millete de ali dayım evde hasta yatıyor dedigide ayrı bir konudur. Ali Ölmez sosyal medya hesabından acıklama yaptı "Uğur Alp denen şahsın bizimle bir ilgisi yoktur" diye. Eskiden cekindigi fotografları kullanıyor, itibar etmeyiniz

   Sil
 55. Arkadaşlar ÜMİT DAYIM ANNEMİN DAYISIDIR uğur alp'in hiçbir kan bağı yoktur aileyle bilginize

  YanıtlaSil
 56. Ümit Ölmezin oğlu yiğenleri ne yapar?
  bilen var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rahmetlinin yeğenleri bizleriz. Elimizden geldiğince ismini yaşatmaya çalışıyoruz gücümüz yettiğince fakir fukaranın yanındayız.Oğlu Umut'ta keza öyle . Çok şükür can yakmadık ,isim pesinde kosmadik bugune kadar selamlar

   Sil
  2. Sincan da almış başını gidiyor haymanaliyiz diyerek milleti haraca bağlıyorlar tüm pis işleri yapıyorlar kim dur diyecek

   Sil
  3. Bana yardimci olabilirmisiniz. Size nasil ulasirim

   Sil
 57. Alakası yoksa yanlarında gezdirmesinler diyen sürekli saçma sapan sorular sorup polemik yapmak isteyen arkadaş musait bi zamanında Dörtyola kahveye gel bi çayımızı iç misafirimiz ol soruların varsa cevaplayalım.

  YanıtlaSil
 58. hangi manada cevaplayacaklar acaba :):):)

  YanıtlaSil
 59. ali ölmezin yeğeniyle yemek yemiş, mekanında takılmış, ya yeğeniyle ne işi var bu uğurun. hadi onu da geçtim la boluda ne geziyolar beraber. bari niye gezdiklerini açıklasın biri.

  YanıtlaSil
 60. Yaşayan Son Kabadayı CESİ CEMAL GİRGİN

  YanıtlaSil
 61. Ben sadece iki büyük kabadayı bilirim birincisi kürt Cemali diğeri de hacettepeli kabadayı mehmet Rabbim ikisine de rahmet etsin.

  YanıtlaSil
 62. en büyük kabadayılık efendiliktir.(Ümit ÖLMEZ)

  YanıtlaSil
 63. Kabadayılık eskidenmiş şimdi herkes yolunda a.ş.

  YanıtlaSil
 64. çok boş işlerle ugrasiyorsunuz aileninizin babası olun. saği solu mafyayi birakın hayatinıza bakın sizı ne mafya babalari kurtaracak ne sağ ne sol. sizi ameliniz kurtaracak. çalışin ve insanlarin rızıklarına vesile olun

  YanıtlaSil
 65. Yeni rahmetli olan Bedir Bagci da son gercek kabadayilardan ayni zamanda Kurt Ahmetin yegenidir.Turkiyedeki ilk adliye cinayetini islemistir.Kabadayi aleminde sevilen bir insandi allah rahmet eylesin

  YanıtlaSil
 66. koca yusufu bilen yokmu?

  YanıtlaSil
 67. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 68. Kabadayi mehmet aga hepsinden daha tehlikeliydi kurt cemali olfurfu sari veliyi oldurdu kahvanede kumar oynarken ilk önce ampulu vurup sonra kurt cemali kafamdan vurdu saygısızca kavgaları vardı onu anlatanlar efsane kabadayi diyorlar şimdi nesil bilmez şenol turan da iyi bir kabadayiydi hepsi vuruldu bu arada onur ozbizerdik sizin kabadayi dediğiniz kişilerin adamlara yaptırdığı işlerden fazla kendisi yapmış son zamanın kabadayısı gerisi mafya bozuntusu

  YanıtlaSil
 69. TURKIYENIN ILK ADLIYEDE YASANAN CINAYETI ISLEMIS SON KABADAYILARDAN BEDIR BAGCI DA HAYMANALI KABADAYILARDANDIR MAFYA ILE KABADAYIYI AYIRIN KABADAYILIK YUREK ISTER.

  YanıtlaSil
 70. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 71. Size nasil ulasa bilirim. Bana yardimci olabilirmisiniz.?

  YanıtlaSil
 72. Rahmetli Ümit Ölmezi görmedik ama şehir dışına çıktığımda bile zamanında az buçuk alemden olan bi abi Ankaralı olduğumu söyleyince bayağı methedip anlatmıştı, o zamandan anlamıştı saygı değer biri olduğunu ondan ziyade Ankaraguçlülüğünüde biliriz. Ümit Ölmezden sonra kim derseniz bana göre Hasan Hüseyin Fanidir, dışarda sayısız infazı olan içerdeykende çoğu gencin kuran okumasına namaz kılmasına vesile olan harbiden bileğiyle yüreğiyle dolaşan kabadayıdır. Vefatının daha kırkı çıkmadı cezaevinde kalp krizi sonucu vefat etti. Ümit Ölmez, Hasan Hüseyin Fani gibiler gibi düşüncesi duruşu olan, hak yemeyen, adaletli davrananlar saygı duyulup yad edilecek insanlardır, Allah rahmet eylesin ikisinede, Geri kalanı benim gözümde torbacıdır.

  YanıtlaSil
 73. Haymanalı Bedir Bağcıda kürt kökenli ülkücü kabadayilardan herkes dayi derdi.

  YanıtlaSil
 74. Erol seveni duyan varmı aranızda sanmam

  YanıtlaSil